Процесор - одна з найголовніших деталей в ноутбуці. Сьогодні існують різні варіанти ноутбучних процесорів.
При цьому процесори поділяються на 4 умовні групи. До першої відносяться найбільш продуктивні варіанти, які здебільшого розраховані на забезпечення високої продуктивності, їх часто встановлюють в ноутбуки, що покликані замінити настільний комп'ютер, так як вони вимагають розвиненої системи охолодження і споживають багато енергії. Друга група являє собою набір процесорів спроектованих таким чином, щоб надати баланс продуктивності і малого енергоспоживання, а значить і більшого, ніж в 1-му випадку, часу роботи ноутбука від акумулятора. Такі процесори іделально підходять для ноутбуків для повсякденного використання, оскільки вони з одного боку забезпечують гідний рівень продуктивності, в тому числі і в іграх за наявності хорошого відео, а з іншого - тривалий час роботи від акумулятора. Третя група - бюджетні моделі, котрі не відрізняються ні високою продуктивність, ні економічністю, але дешеві і тому встановлюються в ноутбуки економ-класу. Остання, четверта група - це процесори з вкрай низькою продуктивністю і мінімальним енергоспоживанням, найчастіше вони встановлюються в нетбуки або ульталегкі ноутбки з невеликим екраном. Такі комп'ютери виходять легкими, компактними, але за можливостями забезпечують тільки використання простих офісних програм, інтернету, пошти, перегляд фільмів в середній якості та інших, що не вимагають продуктивності, сервісів.
Продуктивні: Core i7, Core 2 Quad, Core i5, Core i3, Core 2 Duo T, Core 2 Duo P.
Продуктивні з низьким енергоспоживанням: Core i7 UM, Core i5 UM, Core i3 UM, Core 2 Duo SP, Core 2 Duo SL, Core 2 Duo SU, Pentium Dual-Core SU.
Бюджетні: Pentium Dual-Core T, Celeron Dual-Core T, Celeron.
З низьким енергоспоживанням: Pentium SU, Celeron SU, Celeron ULV, Atom.
Продуктивні процесори - досить дорогі. Встановлюють їх в ігрові ноутбуки та ноутбуки, призначені для заміни настільного ПК. Продуктивні процесори з низьким енергоспоживанням підходять для більш легких і стильних ноутбуків зі збільшеним часом роботи від акумулятора, що, безсумнівно, підходить для ведення бізнесу, але коштує недешево. Бюджетними процесорами комплектуються недорогі ноутбуки для невимогливих офісних додатків і роботи з інтернетом. Процесори з низьким енергоспоживанням застосовують в надлегких ноутбуках, орієнтованих на максимальне час роботи від батареї і мінімальні витрати на покупку.
Варто зауважити, що продуктивність ноутбука в цілому безпосередньо залежить від продуктивності процесора.